Безглютеновая дієта - опис та продукти


Безглютеновая дієта - що це?


Глютен - рослинний білок, Який містіться в багатьох злаках, таких як жито, ячмінь, пшениця та Інші. Деякі люди страждають непереносімістю глютену (целіакію), яка віражається в тому, що при вжіванні глютеносодержащіх продуктів у них ПОЧИНАЄТЬСЯ Кишково розлади, що переходіті у хронічне в разі продовження вживання ціх продуктів. На тлі цього розлади в організмі почінають відбуватіся Різні Порушення - зниженя Функції внутрішніх ОРГАНІВ, авітаміноз, віснаження, у дітей - уповільнення в розвітку (через брак пожівніх Речовини). Безглютеновая дієта спочатку прізначалася самє таким людям для того, щоб віключіті подразника і таким чином позбутіся сімптомів. На жаль, целіакія НЕ лікується, і якщо у вас непереносімість глютену, то безглютенової дієту вам потрібно Дотримуватись Протяг Всього вашого життя.

Однак безглютенової дієту Використовують і люди, Які НЕ страждають непереносімістю глютену, як Дієти для схуднення. При Цій дієті з раціону віключається більшість злаків, всі продукти з пшениці і пшеничного Крохмаль, будь-які продукти, при віготовленні якіх вікорістовується сировину, отриманий зі злаків, що містять глютен. За відгукамі про безглютенової дієті, при відмові від цих продуктів відновлюється слізова кишечника і поліпшується обмін Речовини, поліпшується загальне самопочуття і зніжується вага.

Які продукти потрібно віключіті з раціону при безглютенової дієті


При уявній простоті (відмова від хліба і злаків) безглютеновая дієта має безліч підводніх каменів. Аджея сировина, що віготовляється Із заборонених злаків, широко вікорістовується при віготовленні безлічі продуктів. Тому під Заборона при безглютенової дієті потрапляють НЕ Тільки злаки і борошняні продукти (Такі як макаронні вироби, хліб і т.д.).

Борошно додається в м'ясні соуси, ковбасні вироби, м'ясні напівфабрикати, Різні Сірка, густі йогурти, сири, пудинги; майонез, кетчуп та Інші густі соуси містять крохмаль. Глютен містіться в квасі і пшеничному або Житнього піві, та й у більшості алкогольних напоїв, а такоже розчінній, ячмінному кави і кава без кофеїну, какао, соках промислового виробництва, кондитерських вироби, кукурудзяне пластівцях, панірувальніх сухарях, картоплі фрі, морозіві, різніх готових продуктах і фастфуді, бульйон кубиках, столовому оцті (Не Яблучний і не винному). При безглютенової дієті під Заборона потрапляють БАГАТО лікарські засоби, що містять крохмаль в якості сполучного Речовини.

Як відрізніті продукти з вмістом глютену

Для того щоб зрозуміті, чі Підходить продукт для вживання при безглютенової дієті, звітність, ретельно вівчаті етикетки. Природно, потрібно відразу ж відмовлятіся від продуктів, що містять крохмаль, ячмінній солод, борошно. Такоже потрібно відмовітіся від тихий продуктів, у складі якіх ві побачим Такі Інгредієнти:

 • stabilizer (стабілізатор);
 • wheat (пшениця);
 • emulsifier (емульгатор);
 • rye (жито);
 • flavoring (ароматизатор);
 • barley (ячмінь);
 • vegetable protein (глютен, рослинний білок, рослинний протеїн);
 • oats (овес);
 • hydrolyzed vegetable protein (гідролізованій рослинний білок);
 • vegetable gum (рослинна смола, рослинна камедь);
 • malt, malt flavoring (солод, мальтоза);
 • modified starch (модіфікованій крохмаль);
 • modified food starch (модіфікованій харчовий крохмаль).

Які продукти можна вжіваті при безглютенової дієті

При відмові від глютену можна вжіваті наступні продукти:

 • крупи - кукурудза, гречка, рис, маїс і похідні з них;
 • борошно - соєве, рисове, Картопляна, кукурудзяна, мігдальна, кокосова, гречана, амарантових, борошно з бобових, з тапіокі и з лляного насіння;
 • натуральне м'ясо, птиця, риба (Не напівфабрикати і не похідні);
 • квасоля, боби;
 • горіхи, насіння;
 • яйця;
 • вершкове масло, олію;
 • будь-які овочі, фрукти і ягоди;
 • натуральна кава, чай, натуральний какао;
 • натуральні кісломолочні продукти (без загусніків);
 • натуральне червоне вино (краще - домашнє, тоді ві точно будете знати, що при його віготовленні НЕ вікорістовуваліся Хлібні дріжджі).

Щоб знізіті НАВАНТАЖЕННЯ на кишечник, при безглютенової дієті краще харчуватіся дрібно. Тривалість безглютенової Дієти для схуднення (для людей, Які НЕ страждають на целіакію) не обмеже - ві можете Дотримуватись її Стільки годині, скільки захочу. За відгукамі про безглютенової дієті, спочатку вона здається дуже незручно через необхідність відмовітіся від безлічі звичних продуктів, але до неї й Достатньо Швидко можна адаптуватіся і більше не відчуваті дискомфорту. Для схуднення можна Дотримуватись більш м'якого варіанту безглютенової Дієти, коли деякі продукти (особливо, лікарські засоби) з невеликим вмістом глютену в розпочалась все-таки вжіваються. Навіть при неповна обмеженні глютену під час Такої Дієти ві схуднете.

Чім небезпечна безглютеновая дієтаПри відмові від продуктів, що містять глютен, ві відмовляєтеся такоже і від тихий пожівніх Речовини і вітамінів, Які в них містяться. Злаки - основне джерело вітамінів групи В, тому при безглютенової дієті потрібно або їсти більше продуктів, що містять ЦІ вітаміни, або прійматі додатково вітамінно-мінеральній комплекс з вмістом вітамінів групи В. Такоже при відмові від глютеносодержащіх продуктів ві обмежуєте Надходження в організм клітковіні, заліза , кальцію.

Додатковий джерел клітковіні для вас стануть овочі та фрукти. Вітаміни групи В ві зможете отріматі з гречки, бобових, горіхів і неочищеного рису. Залізо містіться в яловічіні, гранаті, зелених Яблуко. Кальцієм багаті яйця, риба.

За відгукамі про безглютенової дієті, нестача пожівніх Речовини і вітамінів легко компенсується допомогою вживання дозволеного продуктів, тому часто необхідності прійматі вітамінно-мінеральні комплекси навіть НЕ вінікає.

Безглютеновая дієта для дітей

Непереносімістю глютену дуже часто страждають діти. Для них це захворювання Особливо небезпечний, так як через погіршення роботи кишечника зніжується всмоктування пожівніх Речовини його стінкамі, що віробляті до віснаження і різкого уповільнення розвитку.

Необхідність призначення безглютенової Дієти для дітей візначає лікар. У Деяк випадка целіакія проходити практично безсимптомно або може буті поплутавши з іншімі захворюваннямі, прот якщо у Вашої дитини спостерігається Стійкий авітаміноз, анемія, а такоже проявляється затримка в розвітку та зростанні, то потрібно обов'язково звернути до лікаря для обстеження на Виявлення целіакії. Діагноз ставиться на підставі АНАЛІЗУ крові і біопсії кишечника. При позитивному результаті дитині вінна буті Призначено безглютеновая дієта. Для дітей така дієта й Достатньо ефективна - за відгукамі про безглютенової дієті безлічі батьків, при віключенні глютеносодержащіх продуктів з раціону дитини Симптоми целіакії з Годін Повністю зникають. Однак не можна забуваті, що целіакія НЕ лікується, тому навіть при ПОВНЕ знікненні сімптомів відмовлятіся від безглютенової Дієти не можна.