• Головна
 • Дієти
 • Білково-вуглеводне чергування - плюси і мінусі, меню Дієти

Білково-вуглеводне чергування - плюси і мінусі, меню Дієти


Що таке білково-вуглеводне чергування


Основна мета Дієти білково-вуглеводне чергування (Буч) - спалювання жиру і при авторитет максимально Збереження м'язової масі. Дану дієту нерідко Використовують спортсмени для сушки, хоча спочатку вона НЕ булу призначила для них. Дієта білково-вуглеводне чергування Засновано на зміні кількості вуглеводів для ефективного схуднення та спожіванні необхідної кількості Білка для Збереження м'язів.

Схема Дієти білково-вуглеводне чергування


Дана дієта діліться на відрізкі по 4 дні; Перші два дні ві повінні вжіваті дуже мало вуглеводів, Які не більше 0,5 г на 1 кг ваги, а вісь білків навпаки потрібно їсти багато - 3-4 г на 1 кг ваги. Третій день - вісокоуглеводній, ві повінні з'їсти 5-6 г вуглеводів на 1 кг ваги, Кількість же білків можна скоротіті до 1-1,5 г на 1 кг ваги. Четвертий день - це день з помірнім споживанням білків (2-2,5 г на 1 кг ваги) i вуглеводів (2-3 г на 1 кг ваги).

Як працює білково-вуглеводне чергування

У перший і в другий день чотіріденного циклу при білково-вуглеводному чергуванні в організмі майже Повністю віснажуються запаси глікогену - ВІН весь вітрачається м'язами за цею годину. Альо глікоген Забезпечує, як правило, Тільки м'язові енерговітраті, а Інша Втрата ЕНЕРГІЇ (сон, розумово діяльність, основним обмін, емоції, і т.д.) відбувається за рахунок розщеплення жірів. До кінця Іншого дня ресурси організму з використання жиру як джерела енергії добігають кінця - Аджея жир ї Достатньо складно перетворити на Енергію, та й шкода організму свої запаси зводити нанівець. Якщо продовжіті нізьковуглеводніх період далі, то організм почни працювати в аварійному режімі, Намагаючись Зберегти жири на випадок Довгого голоду і розщеплюючі для Отримання ЕНЕРГІЇ м'язовий білок, чого допустити,, Ніяк не можна. Щоб цього не ставши, в третій день циклу ми даємо організму велику Кількість вуглеводів, щоб зробити перепочінок, заповнити запаси глікогену в м'язах. Зверніть увагу, що ві НЕ збільшуєте калорійність раціону в цею день - ві зніжуєте споживання Білка, а Кількість споживання жиру практично зводу нанівець. Загальна калорійність денного раціону залішається КОЛІШНІЙ. На організм такий вуглеводній день Діє так, що ВІН залішає м'язи в спокої, в якості Енергоресурс за інерцією вікорістовує жири, а вуглеводи відправляє в м'язи і печінку у вигляді глікогену. На четвертий день процес триває, але Кількість вуглеводів ві Трохи зніжуєте - мета споживання вуглеводів при білково-вуглеводному чергуванні Полягає НЕ в отриманні з них ЕНЕРГІЇ, а в перетворенні їх організмом в глікоген.

За 4-денний цикл ві втрачаєте 0,5-1 кг (правда, відбувається це з дводенною затримки, тобто результати Від першої 4-днювання ві зможете спостерігаті з ранку на 6 день Дієти). У Перші два дні піде, в основному, вода. На третій день вага повернеться - це теж здебільшого за рахунок води. Тому істінне зміна ваги ві побачим Тільки на 6й день.

Плюси і мінусі білково-вуглеводного чергування

Безумовно плюсом даної Дієти є ті, що вона неголодних. Вона «розкручує» метаболізм, дозволяючі Швидко скинути Вагу. Навіть при зніженій калорійності раціону організм до неї НЕ може прістосуватіся ї Достатньо Довгий - Аджея ві весь годину змінюєте склад їжі. Організм спалює жири і не чіпає м'язову масу, навпаки, при фізічніх навантаженості м'язова маса зростанні. Білково-вуглеводне чергування НЕ доставляє дискомфорт і не провокує стрес. Ві можете Самі складаті меню білково-вуглеводного чередованіяпо калорійності, підбору продуктів, частоті прійомів їжі, ві навіть можете Сформувати свої цикли - Наприклад, 6-денний цикл по 2 дні кожної фази, цикл 2 через 1 та Інші.

В якості мінусів Дієти можна назваті незначна в порівнянні з класичними дієтамі ШВИДКІСТЬ зниженя ваги, ризико Виникнення розладів ШКТ і захворювань шлунка (особливо при підвіщеній кіслотності) через Великої кількості Білка. Такоже, за відгукамі про білково-вуглеводному чергуванні, буває складно вірахуваті споживання білків і жірів Протяг якого-небудь дня циклу (Наприклад, якщо ві поїлі в кафе або Придбай продукти в сільській крамниці, вам доведеться прікідаті їх склад «на око»). Однак, за відгукамі про білково-вуглеводному чергуванні, при точних розрахунках дієта приносити ї Достатньо хороші результати.

Меню білково-вуглеводного чергування

Нижчих наведено Зразкове меню білково-вуглеводного чергування, ласка ві можете взяти за основу.

Білкові дні (перший і другий день циклу):

 • Сніданок: знежіреній сир без цукру (можна Додати ванілін, кориця);
 • Другий сніданок: 1 варене яйце і 1 варений яєчній білок або омлет з яйця і яєчного Білка;
 • Обід: відварна куряча грудка, запечена тунець або варені креветки, зелені овочі (пара огірків або кілька Капустяній листя, відварна брокколі);
 • Полудень: знежіреній сир або йогурт;
 • Вечеря: відварна куряча грудка, Кефір 1%.

Вуглеводній день:

 • Сніданок: каша з сухофруктами, злакових хліб;
 • Другий сніданок: горіхи;
 • Обід: куряча грудка з відваренім рисом або гречкою або макарони з тефтелі;
 • Полудень: банан, яблуко, груша;
 • Вечеря: Картопляну пюре з котлетами на пару, овочевий салат.

Помірній день:

 • Сніданок: вівсяні пластівці з кефіром 1%;
 • Другий сніданок: салат з помідорів і огірків;
 • Обід: запечена куряча грудка або риба, на гарнір - Бурий рис, гречка, макарони або картопля;
 • Полудень: склянка фруктового йогурту;
 • Вечеря: знежіреній сир з 10% сметаною без цукру.Джерелом білків з мінімальнім вмістом жиру і вуглеводів для Дієти білково-вуглеводного чергування може віступаті куряча грудка, Філе індічкі, нежірні сорти риби (осетер, тріска, камбала та ін.), Морепродукти, молочні продукти, соя. Джерелом вуглеводів в вуглеводні дні повінні буті продукти, що містять складні вуглеводи - глікоген НЕ нагромадіться в організмі, якщо ві наїстеся цукру. Тому Вибирайте злаки, крупи, горіхи, картопля, бобові, макарони з твердих сортів пшениці, овочі, фрукти і сухофрукти.

У всі дні циклу намагайтеся НЕ їсти після 19:00, в вуглеводній день віпівайте НЕ більше 1,5 л води, в білкові дні - НЕ менше 2 л.

Ефективність білково-вуглеводного чергування

Дану дієту НЕ Варто Дотримуватись довше 1 місяця, при необхідності можна повторити її через 1-1,5 місяців. При чіткому дотріманні інструкцій, за відгукамі про білково-вуглеводному чергуванні, дієта Дійсно працює - в кілограмах вага йде, може буті, і не так Швидко, як ві розраховувалі, але жирова маса заміщається м'язової. Тому Втрата обсягів і з'явилися гарні м'язового рельєфу вам гарантовано.

Ефективного схуднення можна домогтись, стежачі за калорійністю раціону при білково-вуглеводному чергуванні, при авторитет в білкові дні споживай якомога менше жірів, в вуглеводні ж дні можна Цю Кількість Трохи збільшити. Білково-вуглеводне чергування НЕ вірішіть проблеми з ожірінням, коли у людини 10 і більше зайвих кілограмів, але для корекції ваги на 5-6 кг воно Цілком Підходить.