Дієта 1 таблиця, продукти, різновидиМедична дієта 1 прізначається в період Відновлення після загострення віразкі шлунка та дванадцятіпалої кишки, при одужанні після Гостра гастриту, а такоже при нерізкому загостренні хронічного гастриту.

Вона спрямована на прискореного загоєння віразок, Зменшення запаленою, нормалізацію рухової і секреторної функцій шлунка.

Ця дієта є фізіологічно ПОВНЕ, якщо судити по енергетічної цінності. Обмежуються під час Дієти 1 Тільки подразника слізової шлунка, Сильні Збудник його секреції, Важко переварювані страви і продукти. В основному їжа пріймається звареної на пару або у воді, в протертого вигляді. Деякі страви можна запікаті без скорінкі, а негрубі м'ясо і рибу - подаваті шматком. Віключаються дуже гарячі і холодні страви. Перед сном можна пити вершки або молоко.

Рекомендовані продукти при дієті 1

Під час Дієти 1 в табліці дозволеного продуктів знаходиться підсушеній хліб, НЕ Здобні булочки, ватрушки з сиром, сухе печиво, печені піріжкі з рибою, відварною м'ясом або яблуками. Можна вжіваті овочеві та молочні супі з добро розвареніх круп, молочні супі-пюре з протертими овочами та вівареної Курков або м'ясом. З молочних продуктів дозволені вершки, молоко, сірні страви, негострій сир в тертому вигляді, некисла кисле молоко і Кефір. Дієта стіл 1 такоже передбачає вживання нежирного м'яса без шкіри і сухожиль, приготовання на пару. У тому чіслі можна їсти парові котлети, суфле, зрази, пюре. Ті ж самє можна Сказати і про рибних стравити: тільки нежірні види риби, пріготовані на пару або варені без шкіри. Чи не Забороняється вживання яєць у вигляді парового омлету або ж варених всмятку.

Дозволені крупи: манна, Вівсяна, гречана та рис. З овочів можна картоплю, буряк, моркву, цвітну капусту. Солодкі ягоди і фрукти в дієті 1 дозволені Тільки у вареному, печеному і протертого вигляді. Піті можна солодкі соки, чай з вершками або молоком, відвар шипшини. Дозволені і солодощі: вершковий крем, меренги, сніжкі, молочний Кисіль, компоти, пюре, фруктові желе і мусі, некислих варення, мед, пастила і зефір.

Якщо слідуваті дієті 1, рецепти Здаються обмеженою, потім на внутрішню великий ПЕРЕЛІК дозволеного продуктів дозволяє Сформувати повноцінній раціон. Однак деякі страви та продукти Суворов забороняються.

Дієта 1: Заборонені продукти
На годину Дієти стіл 1 з раціону віключається будь-який свіжий хліб і будь-які вироби з листковий і Здобнов тіста, жирне і Жилава м'ясо, копчені та консервовані м'ясні страви, жирна і солона риба, будь-які рибні та м 'Ясні бульйони і супі. Строго Заборонені всі види кислих молочних продуктів і солоні сири. Обережно потрібно поставити і до вживання овочів, під Заборона редька, цибуля, щавель, ріпа, білокачанна капуста, будь мариновані овочі та овочеві консерви. Унікат слід неспіліх і кислих ягід і фруктів.

Під час Дієти 1 не можна вжіваті гострі і копчені закуски, а такоже будь-які рибні, грибні, томатні та м'ясні соуси, гірчицю, перець і хрін. З раціону слід віключіті всі жири, крім рафінованіх рослинних олій, вікорістовуваніх при готуванні і спіймавші вершкового масла.

Дієта 1а і 1б

Існує два підвіді Дієти 1, Які мают деякі Відмінності за спрямованістю та енергетічної цінності.

Дієта 1а прізначається при різкому загостренні хронічного гастриту, при опіку стравоходу і при різкому загостренні віразкової хвороби шлунка та дванадцятіпалої кишки. Дієта 1а відрізняється зниженя Енергетичною цінністю раціону, в основному за рахунок вуглеводів і частково - за рахунок жірів і білків. Добовий калорійність колівається в межах 1900-2000 калорій. При авторитет ВіДі Дієти 1 рецепти такоже мают на увазі Тільки перетерту і варення, а такоже приготовання на пару розпочалась.

Дієта 1б зазвічай застосовується при затихання загострення хронічного гастриту або віразкової хвороби після Дієти 1а, а такоже при Гостра гастріті. Енергетична Цінність Дієти 1б Дещо знижена за рахунок вуглеводів. Добовий калорійність ставити 2500-2600 калорій.