• Головна
 • Дієти
 • Дієта при артрозі - Особливості та рекомендовані продукти

Дієта при артрозі - Особливості та рекомендовані продукти


Що таке артроз


Артроз - це й Достатньо непріємне захворювання опорно-рухового апарату, ласка характерізується Руйнування хрящової тканини, змінамі в суглобов, розростанням сполучної і кісткової тканин. Артроз Вражає як Великі суглобов (Такі, як колінній, гомілковостопній, ліктьовій, тазостегновій), так і дрібні (в основному, це суглобов пальців стоп і рук), а такоже хребет.

Раніше артроз вінікав у літніх людей, але в останні годину лікарі відзначають, що захворювання «молодшає» - тепер його діагностують навіть у молодих людей до 30 років. У жінок артроз нерідко вінікає через незручно взуття, високих підборів. У групі ризико знаходяться ті люди, Які в силу звій професії або Захоплення Постійно піддають навантаженні свої суглобов - Танцюристи, спортсмени, люди, Які БАГАТО Працюють за комп'ютером (НАВАНТАЖЕННЯ на суглобов пальців рук), піаністі, спортсмени, садівнікі, домогосподарки.

Симптомами початкова артрозу є нерізкі Болі в суглобов, що вінікають при невеликих навантаженості. Такоже наголошується припухание суглобів, хрускіт при згінанні і розгінанні суглобів. Хворі артрозом відзначають болю в спіні. З Годін у Хворов артрозом почінають проявлятіся відімі Ознака захворювання - деформують і розпухають суглобов, при авторитет Біль в них посілюється. Тканини суглобів ущільнюються, ПОЧИНАЄТЬСЯ розростання кісткової тканини. При загостренні артрозу больові Відчуття можуть вінікаті і у відсутності НАВАНТАЖЕННЯ, кінцівкі можуть німіті, зніжується їх чутлівість.

Дієта при артрозі суглобів


Однією з причин з'явитися артрозу (крім травм, зайвих навантаженості, ендокрінної захворювань) є Порушення обмінніх процесів в організмі, ласка вінікає найчастіше через неправильне харчування, а такоже малорухлівого способу життя, незручно меблів та інших факторів.

У лікуванні артрозу НЕ залішімося роль відіграє правильне харчування. Дієта при артрозі суглобів ліктів, стоп, таза, коліна і пальців, звічайній, захворювання НЕ вілікує, але допоможе вам полегшіті її перебіг, уповільніті розвиток захворювання і підвіщіті ефективність терапії.

Рекомендовані продукти при дієті при артрозі суглобів

Дієта при артрозі стопи, коліна або тазостегнового суглобу передбачає вживання продуктів, Які спріятліві вплівають на уражені захворюванням суглобів. ЦІ продукти повінні містіті вітаміни А, С, Е, D, вітаміни групи В, а такоже кальцій, фосфор та Інші мінеральні Речовини, ненасічені жири, жирні кислоти омега-3 і омега-6. Корисні при дієті для суглобів продукти, що містять желатин і колаген. ЦІ Речовини необхідні для кісткової і хрящової сполучної тканин.

Продукти, показані дієтою при артрозі суглобів, що містять всі ЦІ Корисні Речовини, Такі:

 • горіхи та Інші продукти, що містять рослинні масла;
 • Рослин масло (без смаженню);
 • вершкове масло;
 • жирна риба - форель, тріска, лосось, оселедець, тріска, сардина, скумбрія;
 • куркума, імбір;
 • овочі та фрукти, особливо цибуля, персики, капуста, апельсини;
 • бобові продукти - квасоля, горох, боби, сочевіця, соя;
 • молочні продукти;
 • цільнозерновий хліб;
 • яйця;
 • холодці, кісткові бульйони;
 • желе.

Артроз і Зайве вага

Дієта при артрозі стопи, коліна та інших суглобів рекомендує харчуватіся помірно, без переїдань, так як Зайве вага - це найлютішій ворог людей, Які страждають артрозом, а нерідко і одна з причин цього захворювання.

Хворов артрозом слід боротися Із Зайве вагою. Дієта при артрозі суглобів спрямована на зниженя ваги, що істотно покращує стан суглобів. При авторитет істотно обмежуваті раціон все-таки не Варто, так як під час Дієти при артрозі вам слід Забезпечувати ваш організм всіма необхіднімі Йому пожівнімі Речовини, мікроелементамі, особливо кальцієм.

Дієта при артрозі колінного суглобу, тазостегнового суглобу, суглобів стоп вінна Забезпечувати організм білкамі - Смород Використовують організмом для Відновлення тканин, у тому чіслі і хрящової тканини. Тому під час Дієти при артрозі лікарі рекомендуються вжіваті молочні продукти - в них містіться легко засвоюваній білок, а такоже кальцій. Ціннім Джерелом Білка є яйця, м'ясо, птиця, риба, а такоже бобові продукти - сочевіця, соя та Інші. Містіться легко засвоюваній рослинний білок такоже і в брокколі.

Для забезпечення організму енергією під час Дієти при артрозі рекомендується вжіваті складні вуглеводи - крупи, злаки, горіхи, овочі та фрукти. Смород дадуть вам необхідну Кількість ЕНЕРГІЇ і при авторитет не позначали негативно на вашій вазі.

Лікарі рекомендуються готувати страви для Дієти при артрозі кульшового суглобу, коліна, ліктьового суглобу, пальців або стоп на пару, варити або тушкуваті - Такі Способи Приготування продуктів покращують засвоюваність пожівніх Речовини, в них містяться, особливо, білків, такоже продукти, пріготовлені таким чином, зберігають БАГАТО вітамінів, Які руйнуються при агресивному температурному впліві (Наприклад, під час смаженню). До того ж варені, парові і печені страви, пріготовані без масла і жірів, Менш калорійні, ніж смажені на Олії.

Що НЕ Варто вжіваті при артрозі

Дієта при артрозі суглобів НЕ рекомендує їсти смажене розпочалась, радить обмежіті вживання алкоголю і нікотіну, жирні м'ясні продукти, віключіті газовані напої. Відмовтеся від великих порцій - харчо помалу, але часто, ретельно пережовуючі розпочалась. Чи не Варто їсти тоді, коли ві НЕ Голодні. Після прийому їжі НЕ сідіть на місці - прогуляйтеся Небагато, Альо намагайтеся НЕ навантажуваті Хворі суглобов.Чи не зловжівайте проносна Засоба і сечогіннімі препаратами, бажаючих позбутіся зайвої ваги - ефект від них нестабільній, до того ж смород вімівають пожівні Речовини і кальцій з організму, тому вам смород можуть принести більше шкодить, ніж корісті. Жорсткі Дієти або Голодування категорично Заборонені.

Тобто після 19:00 НЕ рекомендується - між останнім прийому їжі і відходом до сну Вінне пройти не менше 3-4 годин. Ретельно контролюйте свою Вагу, а такоже стежте за частотою і характером стільця.

Дієта при артрозі колінного суглобу

Колінні суглобов Щодня піддаються дуже великому навантаженні, тому бажано це НАВАНТАЖЕННЯ під час Дієти при артрозі колінного суглобу знізіті. Обов'язково вживалися свіжі овочі та фрукти - їх можна їсти в Необмежений кількостях. Ні В якому разі не пропускайте сніданок, краще відмовтеся від вечері.

Обов'язково їжте кісткові бульйони і холодці - в желатіні містяться Речовини-хондропротектори, Які захіщають і лікують Хворі суглобов.

Дієта при артрозі кульшового суглобу

Загальні правила Дієти при артрозі кульшового суглобу Такі ж, як і при дієті при артрозі стопи, коліна, суглобів ліктів, пальців та інших. Потрібно пріділяті велику Рамус наявності в раціоні достатньої кількості білків, ненасіченіх жирних кислот, кальцію і колагену, а такоже вітамінів. Чи не навантажуйте Хворі суглобов, а такоже НЕ Нехта лікувальною терапією, прізначеної лікарем. Якщо у вас сидяча робота, хоча б раз на 30 хвилин вставайте і пару хвилин прогулюйтеся - це поліпшіть кровопостачання в хворий області.