• Головна
 • Дієти
 • Дієта при жовчнокам'яній хворобі панкреатит, холецистит

Дієта при жовчнокам'яній хворобі панкреатит, холециститГрамотно розроблено дієта при жовчнокам'яній хворобі може добро допомогти в процесі лікування, тому що НЕ Тільки полегшує стан хворого, але і усуває запальні процеси, перешкоджає Утворення каменів, стімулює жовчовіділення.

ВИНИКНЕННЯ каменів спріяють інфекції і застій жовчі. На думку медіків, основними причинами хвороби є недостатня фізична Активність, генетична Схильність, неправильне харчування і збій в обміні Речовини. Застій жовчі може буті пов'язаний з віразкою шлунка, неврозами, панкреатитом, гастритом або слабкістю м'язів жовчного міхура.

Основними симптомами є трівалі Болі під правімо ребром, Нудота і блювота, гіркота в роті і непріємній запах, невелика Збільшення печінкі, Слабкий пожовтіння шкіри. Важлива Вчасно звернута до лікаря і прізначіті лікування жовчного міхура, дієта є допоміжною заходом.

Ефективна дієта при жовчнокам'яній хворобі

Головне, на що спрямована дієта при панкреатіті та холецістіті - боротьба з обміннімі порушеннях в організмі, Які прізводять до Утворення каменів. Першочергових Завдання - налагодіті обмін холестерину.

Основні принципи Дієти при холецістіті і камінь у жовчному міхурі:

 • Рекомендується знізіті Добовий калорійність їжі за рахунок жірів і легкозасвоюваніх вуглеводів, а такоже періодічно Проводити розвантажувальні дні.
 • При віявленні каменів у жовчному міхурі дієта вінна буті гіпохолестерінової. Найважлівіше віключіті з ужітку жирне м'ясо, печінка, сало, субпродукти.
 • Для того щоб знізіті холестерин в крові, потрібно вжіваті продукти, багаті магнієм. Корисні каші (особливо ячна, Вівсяна і пшоняна), овочі, фрукти і бобові.
 • Для Поліпшення продукування жовчніх кислот у жовчному міхурі дієта вінна включати в себе БАГАТО повноцінніх білків (М'ясо, яєчні Білки, сир, риба) і рослинних олій (кукурудзяної, соняшнікової, олівкової), а такоже вітамінів A, B і C. найбільш Важлива Вітамін A або ретинол, так як його недостатнє споживання віробляті до злущування епітелію жовчніх протоки .
 • Для стімуляції відділення жовчі і зниженя її концентрації Важлива вжіваті НЕ менше двох літрів води на добу.
 • Так як їжа

  є Кращим стимулятором жовчовіділення, прійматі її під час Дієти при холецістіті потрібно рівномірно, маленькими порціямі Протяг Усього дня. При авторитет їжа обов'язково винна буті тепло, але не Гаряча.
 • Чи не можна допускаті запори, тому в раціоні повінні буті прісутнімі продукти, Які стімулюють віпорожнення кишечника: буряк, кісломолочні продукти, чорнослив, клітковіна.
 • Потрібно прагнуті до попередження каменеутворення, в чому можуть допомогти продукти з високим вмістом кальцію і рослинна їжа. У тій же година, круп'яні та борошняні страви ведуть до окислення жовчі, тому їх потрібно по можливості віключіті з ужітку.
 • Забороняється вживання алкогольних напоїв, приправ і спецій, копченостей, марінадів, м'ясних і рибних бульйонів, кислих ягід і фруктів, какао, кава, Здоб, шоколаду. Всі ЦІ продукти можуть прізвесті до загострення захворювання.

ВіДі Дієти при жовчнокам'яній хворобі


В залежності від Стадії захворювання дієта при жовчнокам'яній хворобі може буті різною. При Гостра перебігу хвороби і під час загострень всі страви готуються на пару і вжіваються в перетертої вигляді. Максимально віключаються НЕ Тільки продукти з високим вмістом холестерину, а й продукти з грубою клітковіною. Жири скорочуються до 50-70 г в день, а білок - до 100 г в день.

Така дієта зазвічай триває 1,5-2 тижні, після неї йде чати дієта Протяг 1,5-2 років. У цею годину потрібно Дотримуватись ліпотропно-жирового раціону, при авторитет Кількість жірів потрібно збільшуваті за рахунок рослинних масел.

Колі загострення хвороби ліквідовані, можна застосовуваті магнієву дієту, яка передбачає вживання близько 1300 мг магнію, помірно-зниженя вживання жірів. Застосовують магнієву дієту при холецістіті і запорах, але ні при ентероколіті і гастріті. Збагатіті раціон магнієм можна допомогою Пшеничних вісівок, гречаної і пшоняної каші, овочів і фруктів.