Дієта при Цукрове діабеті тіпі, продукти, принципиПроблема цукрового діабету є дуже Поширення в наш час. Нерідко діабет 2 типу розвівається на тлі надлішкової ваги. Дієта при Цукрове діабеті відіграє Значний роль у жітті хворого. Причому, при легкій формі цукрового діабету 2 типу дієта - основний спосіб лікування.

У разі середньої та важкої форми та патенти прійматі інсулін та препарати, Які зніжують цукор у крові, дієта є допоміжною. Ті ж самє можна Сказати про цукровий діабет 1 типу.

Дієта при Цукрове діабеті: Поняття «хлібної одиниці»

Яку норму вуглеводів на добу потрібно вжіваті Хворов на діабет? Важлива відзначіті, що всі вуглеводомісткі продукти сильно розрізняються за складом, калорійності та фізичним властівостям. І ЦІ Параметри їжі НЕ Вийди віміряті Яким-небудь звичних способом в домашніх умовах. Чи не Менш доладно візначіті необхідній добовий ОБСЯГИ продуктів. Для того щоб Трохи спростіті Цю задачу, дієтологамі Було введено нове Поняття «Хлібна одиниця». Його можна назваті «мірної ложкою», яка дозволяє підрахуваті вуглеводи. Незалежності від кількості та виду конкретного продукту, Уживання на дієті при цукрі віщє норми, в одній хлібній одиниці містіться від 12 до 15 грамів засвоюваніх вуглеводів. Вона вимагає 2 одиниці інсуліну і підвіщує цукор в крові на 2,8 ммоль / л.

Це Поняття Було введено спеціально для тих Хворов, Які потребуються прійомі інсуліну. Для них особливо Важлива підраховуваті щодень норму вуглеводів, вона винна ВІДПОВІДАТИ запроваджуваному інсуліну. Порушення цього може прізвесті до гіпоглікемії або гіперглікемії. Саме Завдяк хлібної одиниці можна грамотно Скласти дієту при підвіщеному цукрі.

Наприклад, однією хлібної одиниці відповідає яблуко СЕРЕДНЯ розміру, півсклянкі вівсяної або гречаної каші або 25-30 г білого хліба. Організму звітність, від 18 до 25 таких Одиниця, Які потрібно розподіліті на Шість прійомів їжі. Причому, більшій Відсоток вуглеводомісткіх продуктів має пріпадаті на Першу половину дня.

Принципи Дієти при Цукрове діабеті
Харчування людини, що страждає Цукрове діабетом, обов'язково має буті збалансованності. Харчуватіся потрібно 5-6 разів на день, вживаючи Кількість їжі, що відповідає ЕНЕРГЕТИЧНА зажадає організму. Якщо у хворого є Зайве вага, Відчуття насічення можна збільшити, включаючі в раціон салат, Кваша та свіжу капусту, огірки, шпинат і помідори. Дієта при цукрі в крові віщє норми винна включати в себе продукти, благотворно вплівають на печінку: Сою, сир, вівсянку. У тій же година, слід обмежіті вживання рибних і м'ясних бульйонів і смаженню страв.

Дієта при Цукрове діабеті: дозволені продукти

У раціоні можуть буті прісутнімі хлібобулочні вироби, рекомендується чорний хліб (але в кількості НЕ більше 200-350 г на добу), овочеві супі, нежірні страви з птиці і м'яса, страви з риби, овочеві гарнірі і страви (салат, бруква, огірка, редис, капуста, морква), гарнірі і страви з круп, макаронних виробів і бобових (в обмеженою кількостях), страви з яєць, кисло-солодкі і кіслі ягід і фруктів, негострі соуси на Основі овочів, рослини масло (але НЕ більше 40 г на день).

При підвіщеному цукрі в крові дієта вінна буті Багат вітамінамі, тому слід вводіті в раціон відвар шипшини, пекарні та Пивні дріжджі.

Дієта при Цукрове діабеті: Заборонені продукти

При авторитет захворюванні протіпоказані цукерки і всі Інші кондитерські вироби, джеми і варення, морозиво, мед, шоколад та Інші солодощі. Унікат слід копчених і Солон закусок, Гостра страв, тварини жірів. Віключені будь-які алкогольні напої, гострі приправи, перець і гірчиця, фрукти та ягоди з великим вмістом цукру. Вживанию цукру дозволяється Тільки за рекомендацією лікаря, в обмеженою кількостях.