Арахіс - калорійність, користь
Один з найулюбленіших і найпопулярніших горіхів в світі - арахіс. Люблять його всі без винятку: і малеча - в тістечок і шоколадки, і суворі чоловіки - з сіллю до пива і футболу. І, звичайно, дами різного віку - адже смак приголомшливо приємний, ласощі доступно за ціною і доставляє масу позитивних емоцій.

Але от саме жінки і замислюються частіше за всіх, відправляючи в рот жменю підсмаженої хрусткої смакоти - а яка калорійність арахісу, як ця жменю відобразиться на талії і цифрах ваг при ранковому зважуванні? Питання небезпідставний, але про все по порядку.

Мало хто знає, що арахіс, по суті, не горіх, а боб, і відноситься до олійних культурах. Росте він досить дивно - після цвітіння гілочки з зав'язями опускаються до землі і по мірі зростання занурюються в грунт, де й визрівають арахісові боби в щільних зморщених стулках. Саме в землі набирає арахіс калорії і масу корисних речовин, ніж обумовлено одне з його назв - земляний горіх.

Хімічний склад і калорійність арахісу

Арахіс, як близький родич гороху, бобів і квасолі, схожий з ними за складом:

  • високоякісний рослинний білок - на 100 грам сирих горішків - до 26 грам (26%), це дуже високий вміст;
  • поліненасичені жири, одні з найбільш корисних, половина складу - 50 грам / 100 грам продукту (трохи вище 50%);
  • енергетична цінність, або калорійність арахісу висока за рахунок легкозасвоюваних вуглеводів - Майже 10 грам (10%);
  • багатий арахіс і клітковиною - трохи більше 8 грам (8% від складу);
  • мінеральні (зольні) речовини становлять 3% (3 г / 100 г);
  • інше вода - 8%, але не просто вода, а природна структурована, дуже корисна для здоров'я.

Харчова цінність арахісу визначається ще і наявністю ряду біологічно важливих речовин, серед яких 8 замінних амінокислот і 12 незамінних. До речі, останніх у земляних горішках просто унікальне зміст: в 100 грамах необробленого продукту міститься денна норма дорослої людини. Зокрема, надзвичайно важливих лейцину 1,76 г, гістидину - 0,63 г, триптофану - 0,28 грам і перелік цей не вичерпний.

Вітамінний склад хоча і не впливає на калорійність арахісу, але вельми важливий, оскільки дарує здоров'я і красу. Наприклад, вміст вітаміну РР до 70% добової норми, вітамінів групи В - близько 50%.

Щоб уже завершити хвалебні промови на користь арахісу, калорії якого ми й будемо зараз підраховувати, варто ще згадати про мікроелементи:

  • залізо - 28% добової норми (5 мг);
  • магнію - 46% (182 мг - рекордсмен);
  • фосфор - 44% (350 мг);
  • калій - 26% (658 мг).

Таким чином, за рахунок високого рівня вмісту жирів і вуглеводів калорійність арахісу досить висока, але при цьому багатий вітамінно-мінеральний склад робить його одним з цінних дієтичних продуктів. Як завжди, питання в кількості з'їденого ласощів.

Ще один важливий фактор, який робить цей продукт корисним, незалежно від його жирності і того, скільки в арахісі калорій - це відсутність холестерину, речовини, яка забиває судини і викликає ряд захворювань. Однак при цьому глікемічний індекс становить 20 одиниць, що робить арахіс практично забороненим продуктом для діабетиків.

Так скільки калорій в арахісі?


Земляні горіхи відносяться до висококалорійних продуктів: на 100 грам сирого арахісу - від 480 до 550 ккал (за різними джерелами). З цієї кількості на рахунок жирів припадає майже 480 ккал, інші показники калорійності арахісу дають вуглеводи.

Однак, так як в сирому вигляді арахіс мало хто вживає,

багатьох цікавить питання: скільки калорій в арахісі смаженому. Тут цифра ще більш вражаюча - до 630 ккал!

А якщо його підсмажувати на маслі, то кількість калорій в арахісі може підскочити і до 800 ккал, залежно від кількості доданого масла. Також підвищено показники калорійності у смажених горішків з цукром.

Так що - відмовитися від улюблених ласощів через високу калорійності арахісу? Ні в якому разі! Смачні та корисні горішки можна їсти самим і давати дітям, просто у всьому треба знати міру. Пару десятків цільних горіхів або помелених в будь-якому кондитерському виробі моментально не осядуть у вигляді зайвого кілограма. Якщо ви дбаєте про фігуру, треба витратити ці арахісові калорії - потанцювати, прогулятися, зробити кілька вправ. Обережнішим треба бути людям, у яких є прямі протипоказання до земляних горіхів: алергія, артрити і артроз, діабет, захворювання печінки, значний надмірна вага.