Швидке харчування - плюси і мінуси


Чи шкідливо швидке харчування


Часом їсти дуже хочеться, а часу повноцінно пообідати немає абсолютно - тоді нас рятують перекушування, швидке харчування. Під терміном «швидке харчування» зазвичай розуміється фастфуд - бутерброди, бургери, піца, шашлик, різні пиріжки та інші закуски, мета яких - швидко і максимально ситно нагодувати людини. Ні для кого не секрет, що це - шкідливе харчування. У ньому багато калорій і жиру (треба ж наситити людини), мало корисних речовин і натуральних інгредієнтів (данина низькою ціною), воно сухе (в закладах швидкого харчування в якості напою вам запропонують колу, фанту або іншу солодку газовану воду), воно дуже довго і погано перетравлюється (що й не дивно - там стільки жиру і хімії, що шлункам нашим дуже важко впоратися з ним).

Результат вживання такої їжі - важкість у животі, запори, хворобливі відчуття, метеоризм, відрижка, зайва вага. Заклади швидкого харчування залучають швидкістю обслуговування, дешевизною, дітям вони подобаються тим, що там яскраво, барвисто, до багатьох страв в якості подарунка йде іграшка, але шкода харчування в цих закладах величезний.

Виникає логічне запитання: якщо така їжа - це погане харчування, то як вийти з ситуації, коли потрібно швидко перекусити? Хочеш чи ні, а доводиться їсти те, що не потрібно довго чекати, що не розсипається, що не розливається і взагалі з'їдається за хвилину в будь-якому місці, хоч у парку, хоч в метро, ​​хоч в машині - тобто, фастфуд.

Однак швидке харчування - не завжди погане харчування. Ми надто звикли до того, що наш вибір обмежений фастфудом. Реклама намагається змусити нас повірити, що бувають низькокалорійні гамбургери і дієтична кола, і що при приготуванні страв в закладах швидкого харчування використовуються натуральні інгредієнти. Але ми ж знаємо, яке харчування краще - тільки корисне, повноцінне харчування приносить користь організму і не змушує наші животи бурчати в марних спробах позбутися грудки жиру і хімії, який утворився з картоплі фрі та гамбургера.

Отже, яке харчування краще? Фастфуд не витримує ніякої критики, але варіант екстреного перекусу необхідний. Перекушувати шкідливим харчуванням не хочеться, а про повноцінне харчування ми, виявляється, знаємо небагато - але ж воно пропонує нам масу варіантів для перекусу, які вгамують голод і не нашкодять здоров'ю й фігурі.

Щоб відмовитися від поганого харчування, потрібно планувати перекушування і при виході з будинку запасатися їжею, яка може вас виручити протягом дня.

Корисне швидке харчування


Для того щоб замінити погане харчування на корисну їжу, потрібно зрозуміти, чому ми вибираємо фастфуд. Всі переваги швидкого харчування можна перерахувати і вибрати варіанти корисного повноцінного харчування, які підходять під ці критерії.

Чому ми вибираємо швидке харчування?

По-перше, воно дійсно швидке. Нам не потрібно чекати, поки блюдо приготують, принесуть; швидке харчування і з'їдається швидко.

По-друге, його можна їсти будь-де. Заклади швидкого харчування пропонують їжу на винос в зручних упаковках, тому таку їжу можна з'їсти буквально на ходу. Це, як правило, блюдо «одним шматком» - не розсипається, що не рідке, компактне (щоб швидко з'їдалося), і його можна їсти руками. Дуже зручно.

По-третє, швидке харчування має давати нам жири, білки і вуглеводи. Булка, котлета і салат з соусом - це якраз те саме. Тільки от вуглеводи - швидкі, білки - рослинні або штучно синтезовані, а жири - рафіновані і «трансжири», дуже шкідливі для здоров'я. Тепер ясно, чому фастфуд - погане харчування. Повноцінне харчування повинно містити повільні вуглеводи, тварини і натуральні рослинні білки і жири, а також вітаміни і мінерали.

По-четверте - енергія. Швидкі вуглеводи з фастфуда дають потужний викид енергії - от тільки біда в тому, що її набагато більше, ніж нам потрібно. Зайва енергія йде в жир. Енергія повинна даватися як швидкими вуглеводами (їх повинно бути дуже мало), так і повільними (вони дають енергію дозовано, по частинах, і дуже довго). Очевидно, яке харчування краще - те, яке містить багато повільних і мало швидких вуглеводів.

По-п'яте, нам потрібно вгамовувати голод. Чому швидке харчування таке ситне? У ньому багато крохмалю і жиру. Таке насичення швидко наступає і швидко проходить. На відміну від шкідливого харчування, повноцінне харчування гарантує насичення за рахунок клітковини, рослинних жирів і натуральних білків.

Ну і, нарешті, швидке харчування можна їсти як гарячим, так і холодним. Це досить важливо. Ось тільки штучні жири у фастфуді при застиганні стають не просто шкідливими, вони можуть викликати серйозні наслідки навіть при одноразовому вживанні.

Так, ще ціна. Як правило, фастфуд коштує досить дешево. Студенти та школярі особливо звертають увагу на цей плюс, а даремно. Платять дорожче - своїм здоров'ям.

3апомніте: організувати корисне повноцінне харчування «на бігу» можна і не приносячи в жертву своє здоров'я і фігуру. Все ті ж переваги нам можуть дати корисні натуральні продукти, які можна використовувати для організації швидкого харчування.

Продукти для повноцінного харчування

Для швидкого харчування ми повинні вибрати продукти, які швидко і зручно їсти, зручно носити з собою, вони ситні, їх можна їсти холодними, вони дають організму всі необхідні поживні речовини та енергію і при цьому доступні за ціною. Що це за продукти? Ось вони:

  • цільнозернові хлібці, відрубні булочки, цільнозерновий хліб - джерело повільних вуглеводів, вітамінів, мікроелементів;
  • сухофрукти, горіхи, горіхово-злакові батончики і батончики з ягід і сухофруктів - джерело клітковини, рослинного білка, ненасичених жирних кислот, вітамінів, мікроелементів;
  • сир і шинка з низьким вмістом жиру - джерело білка;
  • риба - джерело білка, ненасичених жирних кислот, вітамінів, мікроелементів;
  • фрукти і ягоди, овочі, бобові (кукурудза, горох) - джерело повільних вуглеводів,

    швидких корисних вуглеводів, рослинного білка, безлічі вітамінів і мікроелементів, а також клітковини;
  • фруктові або овочеві фреші - все те ж, справжні вітамінні коктейлі з великою кількістю рідини для запобігання зневоднювання;
  • відварені яйця - джерело легкозасвоюваних білків, вуглеводів, амінокислот, безлічі вітаміном і мікроелементів;
  • кисломолочні продукти - джерело білка, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин, серед яких можна виділити кальцій, а також - корисних молочнокислих бактерій, що допомагають нашому кишечнику в його роботі.

З цих продуктів можна сформувати здоровий повноцінний перекус, вони відповідають усім вимогам, які ми пред'являємо до швидкого харчування, і вони дійсно корисні.

Організовуємо правильне швидке харчування

Отже, у нас є набір продуктів. З них ми можемо формувати корисні і ситні (і смачні) перекушування. Наприклад, сендвіч з висівковий булочки, огірка, слабосоленої сьомги, вершкового сиру і помідора - в ньому є все, що нам потрібно, і це дійсно корисне швидке харчування. Або кефір, яблуко і кілька відрубних слайсів з нежирної шинкою або жменю горіхів. Такі перекушування дуже корисні, їх зручно їсти і вони втамовують голод як мінімум на 2 години.