Горбуша калорійність, склад, корисні властивості


Склад і користь горбуші



Горбуша відноситься до сімейства лососевих риб. Як і всі риби цього сімейства, вона містить дуже багато корисних речовин, необхідних для нашого організму. Ця риба - цінне джерело легкозасвоюваного білка і амінокислот. Якщо білки, що містяться в м'ясі тварин, засвоюються приблизно на 60%, то білок з м'яса риби засвоюється на 98%. Тому горбуша, як і інші види риб, дуже добре підходить для харчування в літньому віці, коли травна система вже не настільки сильна і раціон необхідно складати з урахуванням цього факту.

Вуглеводів в м'ясі горбуші немає. Основні джерела калорій в горбуші - білки і жири. Причому жири, на відміну від насичених жирів, що містяться в м'ясі тварин і птахів, в рибі містяться ненасичені, а значить, більш корисні. Вони легше засвоюються організмом і містять корисні жирні кислоти омега-3 і омега-6. Ці кислоти нормалізують обмін речовин, сприяють поліпшенню функціонування органів, зміцнюють нервову систему і уповільнюють старіння організму. Ці жири не відкладаються в жирові запаси, а використовуються організмом для користі - для виробництва клітин, підвищення еластичності шкіри і т.д.

Крім білків і жирних кислот, в горбуші містяться вітаміни і мінеральні сполуки. Вони не впливають на калорійність горбуші, але роблять її м'ясо дуже корисним для людини. У горбуші містяться кальцій, фосфор і фтор, які зміцнюють кістки і зубну емаль. Кальцій, крім того, сприяє регенерації слизових оболонок, а фосфор прискорює обмін речовин і сприятливо впливає на діяльність головного мозку. Також м'ясо горбуші багате йодом, який поліпшує роботу щитовидної залози, і залізом, що перешкоджає виникненню анемії.

Магній, що міститься в цій рибі, бере участь в переробці і розщепленні жирів, вуглеводів і білків та отриманні енергії, а також є необхідним елементом для синтезу ДНК. Калій, яким також багате м'ясо горбуші, зміцнює серце і покращує роботу м'язів, а цинк підвищує опірність організму різним захворюванням. Також в ній міститься мінерал селен, відомий своїми антиоксидантними властивостями, та інші.

Здатність горбуші прискорювати обмін речовин і розщеплювати жири, поряд з низькою калорійністю горбуші і високим вмістом у ній вітамінів і мінералів, робить її дуже корисним продуктом для дієтичного харчування. Горбуша багата вітамінами-антиоксидантами А, Е і D, які покращують стан волосся, нігтів, шкіри, сприятливо позначаються на зорі, на стані нервової системи, а також уповільнюють старіння організму.

Вітаміни групи В зміцнюють судини і серце, регулюють роботу нервової системи, підвищують увагу, активність розумових процесів, знижують стомлюваність, покращують настрій і сон. Вони беруть участь у процесах енергетичного метаболізму, синтезі клітин, гормонів та ферментів, поліпшують стан волосся і нігтів, шкіри, перешкоджають виникненню раку, уповільнюють старіння.

Низька калорійність горбуші і високий вміст в ній білків при відсутності вуглеводів дозволяють використовувати її для харчування під час безвуглеводних дієт, а також для харчування спортсменів під час сушіння. Корисна горбуша також дітям, літнім людям, вагітним і годуючим жінкам, а також людям, чия діяльність пов'язана з високими емоційними, розумовими чи фізичними навантаженнями. Горбуша є ефективним продуктом проти гіпертонії, захворювань серцево-судинної системи, а також при депресіях і стресі. Вона дозволяє зберегти молодість, здоров'я, красу, бадьорість духу і ясність розуму надовго.

Скільки калорій в горбуші


Вище ми вже сказали, що калорійність горбуші досить низька. У м'ясі сирої риби міститься 140 ккал на 100 г. Але, звичайно ж, сиру горбушу в їжу людина не вживає. Скільки калорій в горбуші приготовленої, залежить від способу приготування. Ось перелік змісту калорій в горбуші, приготовленої найбільш популярними способами:

  • калорійність горбуші смаженої - 212 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші вареної - 168 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші тушкованою - 152 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші запеченої - 290 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші гарячого копчення - 161 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші холодного копчення - 196 ккал на 100 г;
  • калорійність горбуші солоної - 169 ккал на 100 г;
  • калорійність консервів з горбуші - 136 ккал на 100 г.



При своїй досить низькій калорійності ця риба дуже ситна - білок перетравлюється досить довго, не менше 2,5 годин, тому, коли ви їсте горбушу, ви потім протягом довгого часу не відчуваєте голоду.

Як ми бачимо, сама низькокалорійна - відварна і тушкована риба. Однак під впливом високих температур склад і властивості риби під час приготування змінюються, багато корисні речовини руйнуються. Найкориснішою є солона риба - її не беруть під температурній обробці, а значить, і всі її корисні властивості залишаються незмінними.

Калорійність горбуші солоної або слабосоленої порівняно невисока, але при покупці цього продукту перевіряйте на етикетці вміст калорій - деякі виробники додають занадто багато масла. Для них це - спосіб зробити продукт дешевше у виробництві, але це призводить до того, що вміст в 100 г продукту безпосередньо риби знижується, а калорійність горбуші зростає і може досягати 260-300 ккал на 100 г.

Ще одна важлива інформація, яку вам слід уточнити на етикетці горбуші, - дата виробництва і термін придатності. Намагайтеся купувати рибу, чий термін придатності закінчується тільки через кілька місяців. Це ж можна сказати і про покупку замороженої риби. Причому внутрішня частина черева замороженої риби повинна бути рожевою - жовтий колір є ознакою старості риби або порушення правил зберігання. Така горбуша, швидше за все, буде гірчити.

Якщо тушка з головою, огляньте зябра - вони повинні бути червоними і без слизу. Завітрених плавники і хвіст показують, що рибу багато разів розморожували і заморожували. Філе горбуші білого кольору буде сухим і несмачним, вибирайте рожеве м'ясо. Також звертайте увагу на калорійність горбуші замороженої, зазначену на упаковці. Якщо вона менше 140 ккал на 100 г, то, швидше за все, разом з рибою ви ризикуєте купити багато замороженої води. Але навіть якщо вміст калорій відповідає нормальному, вибирайте продукт в прозорій упаковці, що дозволяє оцінити, чи не намагаються вам продати лід за ціною риби.

Найбільш вигідно купувати випотрошену горбушу, але якщо ви зібралися готувати юшку, краще беріть тушку цілком - голова риби вам знадобиться для юшки. Однак при розрахунку кількості інгредієнтів майте на увазі, що не менше третини ваги продукту становитимуть тельбухи, які ви викинете.